Roraty 2020

Na bieżąco

Credo .:. Bóg Stworzyciel?
Obserwatorium wiary S04E02

czwartek, 26 listopada, godz. 19.30

Obserwatorium wiary Świeccy dominikanie z fraterni bł. Michała Czartoryskiego zapraszają na czwartą edycję #ObserwatoriumWiary. W tym roku comiesięczne spotkania, które będą odbywały się na żywo i będą transmitowane w internecie, będą okazją do zgłębienia kolejnych treści katolickiego wyznania wiary, które składamy co niedziela podczas Mszy świętej.

Przewodnikiem po treściach Credo będzie o. Rafał Szymko OP, teolog i duszpasterz młodzieży, autor kilku serii rozważań prezentowanych na kanale youtube'owym dominikanie.pl

Drugie spotkanie w tegorocznym cyklu będzie okazją do szukania odpowiedzi na pytanie, co to znaczy, że Bóg jest Stworzycielem? Jak mówi Katechizm, "wierzymy, że Bóg stworzył świat według swojej mądrości. Świat nie powstał w wyniku jakiejś konieczności, ślepego przeznaczenia czy przypadku. Wierzymy, że pochodzi z wolnej woli Boga, który chciał dać stworzeniom uczestnictwo w swoim bycie, w swojej mądrości i dobroci".

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 26 listopada, o godz. 19.30. Podczas spotkania będzie można zadawać pytania.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube i profilu facebookowym fraterni świeckich dominikanów (kliknij w poniższy obrazek). Pytania można zadawać na czacie i w komentarzach:

Obserwatorium wiary


Nagrania wcześniejszych trzech edycji #ObserwatoriumWiary znajdują się na stronie fraterni świeckich dominikanów.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]