Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedziela Adwentu, 29.11.2020

29 listopada - 6 grudnia 2020 r.

1. W Adwencie od poniedziałku do soboty Roraty o godz. 6.00. Przypominamy, że w naszym kościele możemy przyjąć ograniczoną liczbę osób; w razie potrzeby będziemy sprawować równolegle drugą Mszę roratnią w dolnym kościele. Msza sprawowana w górnym kościele będzie transmitowana na naszym kanale YouTube.
W tym roku, z uwagi na obostrzenia, nie będzie modlitwy śpiewem Godzinek przed roratami oraz śniadań w duszpasterstwach i na krużgankach po Mszy.
Z racji Rorat do Bożego Narodzenia w dni powszednie nie będzie sprawowana Msza św. o 7.00. W Adwencie poranna adoracja Najświętszego Sakramentu w górnym kościele - po roratach do Mszy o godz. 8.00.


2. We wtorek podczas Mszy o godz. 19.30 grupa osób dorosłych przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Rafała Markowskiego.


3. Adwentowy wieczór modlitwy uwielbienia w czwartek 3 grudnia. Będzie można w nim uczestniczyć jedynie za pośrednictwem transmisji na naszym kanale YouTube, która rozpocznie się o godzinie 20.30. Nie będzie możliwy udział w modlitwie w kościele.

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę o godz. 18.00 do dolnego kościoła; wcześniej, od 17.30, możliwość spowiedzi dla dzieci i rodziców w dolnym kościele.
W I sobotę miesiąca o godz. 11.00 czuwanie maryjne w kościele. Po Mszy św. o 19.30 modlitwa śpiewem Akatystu ku czci Matki Bożej.


4. W następną niedzielę rozpoczną się akademickie rekolekcje adwentowe zatytułowane "Synu mój, będziesz człowiekiem". Wygłosi je o. Grzegorz Ćwierkiewicz OP z klasztoru w Katowicach. Początek rekolekcji za tydzień na Mszy św. o godz. 20.15. Msze rekolekcyjne będą transmitowane na naszym kanale YouTube.


5. Księgarenka poleca nową książkę o. Adama Szustaka OP zatytułowaną "Niedzielnik B", będącą zbiorem komentarzy do niedzielnych czytań na najbliższy rok liturgiczny. Oprócz oryginalnych interpretacji Biblii książka zawiera także konkretne wskazówki, jak usłyszane słowo przełożyć na życie codzienne.

W zakrystii są już dostępne poświęcone opłatki.


[Początek strony]