Ogłoszenia duszpasterskie

7. Niedziela Zwykła, 23.02.2020

23 lutego - 1 marca 2020 r.

1. Najbliższy tydzień w Kościele w Polsce jest poświęcony modlitwie o trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.


2. W najbliższą środę - Popielec. Uwaga, tego dnia Msze św. z posypaniem głów popiołem w nietypowych godzinach: o godz. 7.00, 8.00 i 12.00, a po południu o 17.00, 18.30 i 20.15.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, a przez cały Wielki Post - powstrzymanie się od udziału w zabawach.
W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.


3. Zachęcamy do włączenia się w akcję "Post. Życie ma smak". Polega ona na podjęciu postu o chlebie i wodzie we wspólnych i własnych intencjach w jeden, wybrany przez siebie dzień Wielkiego Postu. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie. Zapisy przyjmujemy przez internet lub w księdze znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Wszystkich uczestników wspólnego postu zapraszamy także na Mszę św. w ich intencji sprawowaną w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00.


4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa - w piątki o 11.20 i po Mszy o godz. 18.00. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci - w piątki o godz. 17.15. Gorzkie żale w niedziele po Mszy o godz. 14.00.
W najbliższy piątek podczas wieczornej Drogi Krzyżowej będziemy modlić się razem z całym Kościołem w Polsce szczególnie za małoletnie ofiary wykorzystania seksualnego.


5. Zapraszamy do włączenia się w muzyczne przygotowania do Triduum Paschalnego. Pierwsza próba scholi - w sobotę, 29 lutego, o godz. 15.00 w sali nr 8 na krużgankach kościoła.
Zapraszamy także już teraz osoby grające na instrumentach smyczkowych i dętych do wsparcia orkiestry towarzyszącej naszej modlitwie podczas Triduum. Wszystkie informacje - na naszej stronie internetowej.


6. Zapraszamy na kolejny wykład w ramach cyklu Oto Matka twoja, podczas którego ks. prof. Janusz Kręcidło podejmie temat: "Tajemniczy świat apokryfów o Zaśnięciu Matki Bożej". Spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


7. W następną niedzielę po Mszy o godz. 14.00 - spotkanie członków Żywego Różańca w auli o. Jacka Woronieckiego.


8. Informujemy, że w najbliższych dniach naszą wspólnotę opuści o. Witalij Sapieha, który podejmie dalszą pracę w klasztorze w Kijowie. Dziękujemy za jego ofiarną posługę na Służewie i prosimy o modlitwę w jego intencji.


9. Zapraszamy na trzydniową pielgrzymkę parafialną do Sandomierza i okolic w dniach 20-22 kwietnia. Informacje i zapisy - dzisiaj w zakrystii.


10. Studium Chrześcijańskiego Wschodu i Wydawnictwo M zapraszają na spotkanie wokół książki "Opowieści pielgrzyma", która jest jednym z najbardziej cenionych dzieł wprowadzających w praktykę modlitwy Jezusowej. Spotkanie poprowadzą ks. prof. Józef Naumowicz i Piotr Słabek. Spotkanie - w najbliższą sobotę, 29 lutego, o godz. 18.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


11. Dziś o nasze wsparcie proszą siostry dominikanki pracujące w Żółkwi.


[Początek strony]