Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela Adwentu, 16.12.2018

16-23 grudnia 2018 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe dla wszystkich, które głosi o. Adam Czuszel, paulin. Kolejne nauki od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 6.00 (roraty), 12.00, 18.00 i 19.30.
W najbliższych dniach - dłuższe godziny spowiedzi w naszym kościele. Szczegółowy grafik dyżurów w konfesjonałach - na plakatach oraz na naszej stronie internetowej.


2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas rorat w najbliższą sobotę o godz. 6.00, w kolejną rocznicę powstania naszego Zakonu. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz.


3. Zapraszamy na karnawałowy Bal Dominikański w stylu lat 20-tych, który odbędzie się w sobotę, 9 lutego. Zapraszamy młodszych i starszych, pary i singli. Informacje na plakatach, zakup zaproszeń - na furcie klasztornej od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-20.00. Liczba miejsc ograniczona.


4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu, krainy św. Szarbela, która odbędzie się we wrześniu przyszłego roku. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.


5. Wspólnota Sant’Egidio (św. Idziego) zaprasza do włączenia się w organizację świątecznego posiłku dla osób ubogich i bezdomnych, który odbędzie się w sąsiedniej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Stokłosach. Szczegółowe informacje - na naszej stronie.


6. Księgarenka poleca dwie nowe książki jako ciekawe propozycje na prezent pod choinkę: "Prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia" arcybiskupa Fultona Sheena oraz "Boskie zwierzęta" Szymona Hołowni.
W zakrystii są dostępne poświęcone opłatki i wigilijne świece Caritas.
Przy wyjściu z kościoła można kupić specjalne kalendarze służewskie na rok 2019. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.


7. (na Mszach od 12.30) Dzisiaj przed kościołem młodzież z Duszpasterstwa Rejs sprzedaje własnoręcznie przygotowane, świąteczne, ekologiczne pierniczki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wyjazdy zimowe i funkcjonowanie Duszpasterstwa.


8. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę na dalsze prace w naszym kościele. Przed miesiącem na ten cel zebraliśmy 9 tys. 713 zł. Dziękujemy za wszystkie wpłaty!

[Początek strony]