Ogłoszenia duszpasterskie

29. Niedziela Zwykła, 21.10.2018

21-28 października 2018 r.

1. Świeccy dominikanie z powstającej nowej fraterni zapraszają na spotkanie w cyklu Obserwatorium wiary. W tym roku tematem przewodnim cyklu będą sakramenty - 7 cudów świata. Podczas pierwszego spotkania o obecności Jezusa w Eucharystii i o tym, jak godnie ją przyjmować, będzie mówił o. prof. Jacek Salij OP. Spotkanie w czwartek, 25 października, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


2. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych - w piątek, 26 października, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego. W następną niedzielę - Msza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 12.30 w dolnym kościele.


3. Na ławkach w kościele można znaleźć kartki wypominkowe. Po wpisaniu na nie imion naszych zmarłych kartki składamy w zakrystii. Za zmarłych modlić się będziemy w listopadzie codziennie na różańcu i co miesiąc na tzw. Mszach ROCZNYCH, odprawianych w pierwszy poniedziałek miesiąca w cyklu od listopada do października.
W zakrystii przyjmujemy także intencje mszalne (w tym intencje gregoriańskie za zmarłych) na rok 2019.


4. W księgarence na krużgankach kościoła jest już do nabycia Ewangelia na rok 2019 - z tekstami czytań liturgicznych i rozważaniami na każdy dzień przyszłego roku.


5. (od Mszy o 8.00) Dziś po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można zapisać się do Wspólnoty Żywego Różańca. Przynależność do Żywego Różańca polega na odmawianiu codziennie w dowolnym miejscu jednego dziesiątka różańca. Zachęcamy do podjęcia tej formy modlitwy.


6. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę na dalsze prace w naszym kościele. Przed miesiącem na ten cel zebraliśmy 12 tys. 230 zł. Kontynuujemy prace murarskie i hydrauliczne. Za wszelkie wsparcie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie za przyjaciół i dobroczyńców.

[Początek strony]