Staramy się stworzyć warunki umożliwiające głębokie spotkanie z tradycją ikony, i pozwalające rozpocząć własną drogę w dialogu z tą tradycją. Uczestnicy warsztatów są zaproszeni do poszerzania wiedzy na temat świata ikony poprzez lekturę i uczestnictwo w zajęciach teoretycznych Studium. Swoją duchowość mogą kształtować i pogłębiać, biorąc udział w spotkaniach modlitewnych oraz w życiu liturgicznym wspólnoty dominikańskiej.

Zajęcia każdego roku zaczynają się w październiku, a kończą w czerwcu. Spotykamy się dwa razy w tygodniu – I rok w pon. i wt., II rok w pon. i śr., III rok w czw. i pt. Podczas pierwszego roku kształtujemy umiejętności plastyczne, oraz od drugiego semestru, wchodzimy w świat ikony rysując wybrane przedstawienia i wspólnie przygotowujemy deskę pod ikonę.

Na drugim roku powstają pierwsze samodzielnie wykonane ikony.

Na trzecim roku uczestnicy pracują nad bardziej złożonymi tematami ikonograficznymi. Wybrane prace każdego uczestnika prezentowane są na wystawie końcoworocznej.

————————–

Struktura zajęć:
17.45 – przygotowanie warsztatu pracy
18.00 – zajęcia rozpoczynamy krótką modlitwą
19.30 – 19.45 przerwa na herbatę
21.00 – zakończenie zajęć

————————–

Zgłoszenia do 23 września 2022 r. Formularz zgłoszeniowy znajdujący się w zakładce – Zapisy na warsztaty. Po przesłaniu zgłoszenia prześlemy więcej szczegółowych informacji na temat warsztatów.

Osoby chcące rozpocząć warsztaty w tym roku, będziemy zapraszać na krótką rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w pon., 26.09.2022 lub wt., 27.09.2022.

Zaproszenie na konkretny termin oraz informację i miejscu spotkania, będziemy przesyłać drogą mailową lub sms-em. Bardzo prosimy o przyniesienie szkiców i innych przykładów dotychczasowej twórczości plastycznej.

Pierwsze spotkanie osób zakwalifikowanych odbędzie się we wtorek, 4.10.2022 o godz. 18.00.

————————–

kontakt:

Monika Gmitrzak [email protected] tel. 728 429 913

br. Mariusz Skowroński OP tel. 694 594 560